سیف علی خان

متولد: 1349/5/25 در دهلی، هندوستان
ملیت: هندی

بیوگرافی:


سیف علی خان بازیگر و تهیه کننده مطرح سینمای هند در دهلی نو در خانواده ای مسلمان متولد شده است. او پسر منصور علی خان پتودی، کاپیتان وقت تیم کریکت هند، و شرمیلا تاگور، بازیگر معروف سینمای هندوستان است.خواهر او سوها علی خان و سارا علی‌خان فرزند اوست. اصلیت این بازیگر  به پشتون های افغانستان میرسد.

او با ایفای نقش در«عاشق آواره»، به عنوان اولین فیلم خود دیده شد و به موفقیتی بزرگ در عرصه سینما دست یافت، گر چه با شرایط حاکم و معیارهای موجود در سینمای هند، نمی‌توان او را بازیگر چندان مطرحی دانست. او در فیلم‌های بسیاری ایفای نقش کرده‌است، اما در هیچ‌یک به چشم نیامده و در بسیاری از فیلم‌ها نقش مکمل داشت، بسیاری دلیل آن را نداشتن یک چهرهٔ گیشه پسند می دانند. با این حال او در سال ۲۰۰۳ به خاطر بازی برجسته‌اش در فیلم «شاید فردایی نباشد» در کنار پریتی و شاهرخ خان جایزهٔ بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنوارهٔ فیلم فیر را از آن خود کرد.

سیف در سال ۲۰۱۲ بعد از پنج سال همراهی با کارینا کاپور، بازیگر بسیار مشهور و شناخته شده سینمای بالیوود و نوه راج کاپور، سلطان سینمای هند ازدواج کرد.

کارینا هندو است و سیف علی خان مسلمان. ازدواج هندو با مسلمان در هند پدیده عجیب و دور از انتظاری نیست و در سینمای هند مصداق زیادی دارد. اسم پسر آنها که روز بیستم دسامبر ۲۰۱۶ به دنیا آمد تیمور است.

گالری تصاویر:


آثار: